Navigácia

 • Oznámenie

  Riaditeľstvo školy oznamuje, že v čase let.ých prázdnin sú úradné hodiny pre verejnosť v čase od 8.00 hod. do 12.00 hod.

   

   

 • Výška príspevku na stravu od 1. 9. 2019

  V súvislosti so štátnym príspevkom na stravovanie a dodatkom č. 4 VZN mesta Snina č. 119/2013 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Snina sa výška príspevku na stravu určuje od 1. 9. 2019 takto:

  - obed pre žiaka 1. stupňa - 1,20 € (rodič dopláca 0,00 €)

  - obed pre žiaka 2. stupňa – 1,28 € (rodič dopláca 0,08 € za každý odobratý obed)

   

  Podmienky stravovania v ŠJ od 1. 9. 2019

 • Popoludnie s anglickými pesničkami

  Žiaci I.B ukončili činnosť krúžku "Hravá angličtina" vystúpením pre rodičov.

 • Škola v prírode


  Od 10.6. do 14.6. sa žiaci tretích ročníkov našej školy zúčastnili školy v prírode v Hnilčíku.

  Počas celého týždňa sme mali naplánovaný program, ktorý nám vďaka peknému počasiu aj vyšiel podľa plánu. V pondelok sme po obede mali prehliadku dediny a blízkeho okolia. V utorok výstup na lyžiarsky kopec s prevýšením 400m a poobede kúpanie v bazéne. V stredu sme absolvovali celodenný výlet do Dediniek, kde sme mali plavbu po Palcmanskej Maši a obed v reštaurácii.

  Neďaleko obce Stratená, na území Národného parku Slovenský raj, vytvorila riečka Hnilec prekrásny kaňon zvaný Stratenským. Tento kaňon je iba 1,1 km dlhý, predsa sa však teší veľkej obľube u turistov. Romantickým prostredím úžiny obklopenej majestátnymi vápencovými bralami vedie stará asfaltová cesta (neprístupná motorovým vozidlám), ktorá sa prepletá s Hnilcom, akoby sa predháňali v kľukatení a počte zákrut. Táto cesta je doplnená informačnými panelmi a predstavuje prvý náučný chodník na Slovensku vhodný i pre vozíčkarov. Panely oboznamujúce návštevníka s históriou, geológiou, faunou a flórou kaňonu sú umiestnené pomerne nízko, aby ich bolo možné poľahky prečítať z invalidného vozíka. Kolmé svahy kaňonu sú plné zaujímavých skalných dutín, otvorov a jaskýň, ktoré však nie sú prístupné verejnosti a nevedú k nim ani nijaké turistické chodníky. Východiskom túr do Stratenského kaňonu je najmä obec Stratená, ale i osada Dobšinská ľadová jaskyňa. Túra, či skôr prechádzka kaňonom je nenáročná. To sme absolvovali v stredu poobede.

  Vo štvrtok nás čakalo múzeum baníctva a prehliadka štôlne Ľudmila, ako jedinej štôlne na Slovensku sprístupnenej pre verejnosť. Poobede zasa bazén a ako bodku za školou v prírode sme mali zábavný program, ktorý si pripravili deti a na záver diskotéku.

  V piatok sme si cestou domov urobili zachádzku do Tatier a vybrali sme sa na Chodník korunami stromov v Bachledovej doline. Ukončili sme to obedom na salaši U Franka v Starej Ľubovni. Všetci žiaci to zvládli bez väčších úrazov a všetci sme sa šťastne a zdraví vrátili domov.

 • Upozornenie - odhlásenie z obedov

  Vedúca ŠJ oznamuje, že odhlásiť sa z obeda je možné len do utorka 25. 6. 2019 do 7.00 hod. Po tomto termíne už nie je možné odhlásiť sa, ale je možnosť vziať si obed so sebou. V piatok 28. 6. 2019 (v deň odovzdania vysvedčenia) sa obedy vydávajú do 11.00 hod. Za pochopenie ďakujeme.

 • Súťaž v šachu - Grand Prix mládeže

  57 nádejných mladých šachistov z celého východného Slovenska sa zišlo v sobotu 1.6. na semifinále Grand Prix mládeže 2018/2019 - oblasť východ. Súťaž prebiehala v šachovej kaviarni a v hracej miestnosti klubu Šachy Reinter v Humennom. Do semifinále sa prebojovalo aj 5 žiakov našej školy - Filip Tomek 2. A, Timur Pacoľak 2. A, Ján Hudák 4. A, Nella Hricková 5. A a Vanessa Kocúrová 4. A. Ján Hudák skončil vo svojej kategórii na 4. mieste a získal tým právo účasti na celoslovenskom finále GPX, ktoré sa bude konať 15.6.2019 v Holíči. Gratulujeme!

 • Malý futbal starších žiakov

  Dňa 24.5.2019 sa na ihrisku s umelou trávou na štadióne MFK Snina za účasti 6 základných škôl uskutočnilo okresné kolo v malom futbale starších žiakov. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín po troch. Chlapci turnajom prešli bez straty bodu a zaslúžene turnaj vyhrali.

  zápasy v skupine:

  ZŠ Študentská Snina – CSŠ Belá n/C.    4:0

  ZŠ Študentská Snina – ZŠ Komenského Snina 6:1

  finále:

  ZŠ Študentská Snina - ZŠ Stakčín  10:1

  družstvo ZŠ Študentská : P. Švajka 9.A, M. Lajtár 9.B, P. Fedorco 8.A, J. Suchý 8.A, P. Pešta 8.A,

                                                T. Špitalik 8.A, J. Telvák 7.A, A. Tóth 7.B, P. Tkačuk 7.B, M. Pešta 6.A,

                                                S. Vozár 4.A

 • Dopravné ihrisko 3. ročník


  23. mája sa tretiaci vybrali do Sobraniec na Dopravné ihrisko. Aj keď počasie nebolo veľmi prívetivé a nad hlavami visela hrozba dažďa, nezľakli sa a ukázali, že sa ničoho neboja. Na dopravnom ihrisku predviedli, že poznajú ako cyklisti aj ako chodci pravidlá cestnej premávky. Iba na ich dodržiavanie občas v zápale hry zabúdajú. Ale ako vodiči dopravného vozidla neurobili žiadnu chybu a ukázali, že dokážu byť k sebe navzájom ohľaduplní.

 • Dopravné ihrisko 1. ročník

  Do galérie Dopravné ihrisko 1. ročník boli pridané fotografie.

 • Dlhodobá liga v šachu - 8. kolo

  23.5.2019 sa v priestoroch spoločenskej sály Domu kultúry v Snine odohralo posledné kolo dlhodobej ligy v šachu. Zúčastnilo sa ho 70 žiakov ZŠ a OSG zo sninského okresu. Najlepší výkon v záverečnom kole podal z našich chlapcov Jakub Surmaj 9. A (5,5 boda) a Ján Hudák 4. A (5 bodov). Z dievčat to bola Viktória Šmajdová 9. A (5 bodov), ktorej ušiel titul šachovej kráľovny iba o pol boda. Ako škola sme sa umiestnili na 1. mieste z ôsmych škôl s 50 bodovým náskokom pred 2. miestom. Výsledky 8. kola:

  Chlapci 1. - 4. ročník

  1. miesto - Ján Hudák 4. A

  Chlapci 8. - 9. ročník

  2. miesto - Jakub Surmaj 9. A

  Dievčatá 1. - 4. ročník

  1. miesto - Michaela Čornaničová 4. A

  2. miesto - Timea Jaňovková 4. B

  Dievčatá 8. - 9. ročník

  1. miesto - Viktória Šmajdová 9. A

   

  Konečné poradie (finále):

  Chlapci 1. - 4. ročník

  1. miesto - Ján Hudák 4. A

  2. miesto - Alex Sičák 4. A

  3. miesto - Filip Tomek 2. A

  Dievčatá 1. - 4. ročník

  2. miesto - Vanessa Kocúrová 4. A

  Dievčatá 8. - 9. ročník

  1. miesto - Viktória Šmajdová 9. A

  3. miesto - Daniela Dudášová 9. A

  Srdečne blahoželáme!

   

   

   

 • Výstup na Choč

  Víkend 26. apríla – 28. apríla 2019 bol zaujímavý nielen svojim premenlivým počasím, ale predovšetkým tým, že zdatní žiaci a žiačky našej školy, od prvého až po deviaty ročník, zdolali vrchol Choča.  Hlavný stan – ubytovanie mali v penzióne Gejdak v Ružomberku. Cesta do Ružomberka bola príjemná, zaliata slnečnými lúčmi. Tie sa však potom na dlhú dobu schovali za mraky a pri ceste domov za neutíchajúci dážď. Ani ten nám nezabránil, aby sme napokon prekonali takmer 1000 metrové prevýšenie a vo výške 1611 m.n.m. vystúpili na Veľký Choč. Za naše úsilie sa nám odmenil zriedkavými výhľadmi v hmle a skúpom teple z ťažko sa predierajúcimi lúčmi slniečka. Posilnení zásobami z batôžkov a obohatení o nový zážitok, sme sa v plnom počte a v zdraví vrátili do penziónu, kde nás už čakala chutná večera. Už teraz sa tešíme na nové turistické dobrodružstvá a zážitky.

 • Malý futbal mladších žiakov

  Dňa 30.4.2019 sa uskutočnilo okresné kolo v malom futbale mladších žiakov. Turnaj sa odohral na ihrisku s umelou trávou na štadióne MFK Snina systémom ,,každý s každým“. Turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev základných škôl zo sninského okresu.Naši futbalisti skončili na 1. mieste, keď ich porazili iba žiaci zo ZŠ P.O.Hviezdoslava Snina 4:3. Zvíťazili sme nad ZŠ Komenského 1:0,CZŠ Belá n/C 4:0 a taktiež nad ml. žiakmi zo Stakčína 5:0. Naše družstvo tvorili: A. Harmanský  6. B, M. Pešta 6. A, F. Juško  6. A, K. Ihnát 6. B, R. Leňko 5. A, L. Tkačuk 5. A, F.Voľanský  3. A, S. Vozár  4. A, D. Durkaj 4. C, M. Durkaj 4. C. Blahoželáme!

 • Memoriál Juraja Mochorovčáka v šachu

  30.4.2019 sa v priestoroch spoločenskej miestnosti ZŠ Budovateľskej v Snine odohral 11. ročník Memoriálu Juraja Mochorovčáka v šachu. Zúčastnili sa ho aj žiaci našej školy. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V chlapčenskej kategórii sme získali 5 ocenení, v dievčenskej 3. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Ján Hudák 4. A, ktorý vo svojej kategórii nenašiel premožiteľa. Konečné poradie:

  Dievčatá 4. - 5. ročník

  1. miesto - Nella Hricková 5. A

  2. miesto - Vanessa Kocúrová 4. A

  3. miesto - Michaela Čornaničová 4. A

  Chlapci 1. - 3. ročník

  2. miesto - Timur Pacoľak 2. A

  3. miesto - Filip Tomek 2. A

  Chlapci 4. - 5. ročník

  1. miesto - Ján Hudák 4. A

  2. miesto - Alex Sičák 4. A

  3. miesto - Aurel Huňara 5. B

  Viťazom srdečne blahoželáme!

 • OK Biologickej olympiády, kat. D

  Dňa 25.4.2019 sa uskutočnilo obvodné kolo Biologickej olympiády, kategória D (6. - 7. ročník). V projektovej časti sa na 1. mieste umiestnila Sofia Kulíková 7. B a na 2. mieste Nicole Mokráň 7. B. V prakticko-teoretickej časti sa na 4. mieste umiestnila Sára Sičáková 7. B a na 5. mieste Lenka Nemanová 7. B. Zúčastneným žiačkam srdečne blahoželáme.

 • OK Biologickej olympiády, kat. E

  Dňa 16.4.2019 sa uskutočnilo obvodné kolo Biologickej olympiády, kategória E - Poznaj a chráň. Z našej školy sa v odbore zoológia umiestnila na 3. mieste Nella Hricková 5. A a na 4. mieste Anna Mária Pažurová 5. B. Súťažiacim srdečne blahoželáme.

 • Riaditeľské voľno - 29. 4. 2019

  Riaditeľstvo  Základnej  školy   na   Študentskej  ulici   v   Snine  oznamuje,  že  dňa  29. apríla 2019  podľa zákona 245/2008 § 150 ods. 5, vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 a 518/2010 udeľuje žiakom riaditeľské voľno z dôvodu pravoslávnych sviatkov Veľkej noci.

 • Deň Zeme

  Dňa 25. 4. 2019 vytvorili žiaci 2. B projekt "Chráň svoju Zem vlastnými rukami". Spoločnými silami vymaľovali zemeguľu. Vložili do nej svoje obkreslené a vystrihnuté dlane, na ktoré nakreslili riešenie, ako by oni sami vedeli našu Zem ochrániť. O tejto problematike aj poctivo a vecne diskutovali.

 • Súťaž "Mladý záchranár CO"


  Dňa 25.4.2019 sa v areáli Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru Humenné uskutočnil ďalší ročník súťaže "Mladý záchranár CO". Nové súťažné družstvo v zložení: Patrik Tkačuk, Boris Bober, Karin Gajdošová a Tamara Haburajová (všetci 7. B) sa v konkurencii 8 škôl umiestnilo na krásnom 4. mieste so súčtom 542 bodov, iba 2 body od stupňa víťazov. Srdečne blahoželáme!

 • Zápis žiakov do 1. ročníka

  Vážení rodičia!

   

  Riaditeľstvo  Základnej  školy  na Študentskej ulici v Snine oznamuje, že zápis žiakov do 1. ročníka sa uskutoční v dňoch 1. apríla 2019 až 30. apríla 2019 na sekretariáte školy. K zápisu je potrebné priniesť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu.

  Škola ponúka:

  • vyučovanie    cudzieho    jazyka  (anglický   jazyk) od  1. ročníka základnej školy,
  • posilnenie vyučovania matematiky a prírodovedných predmetov od 5. ročníka základnej školy,
  • vyučovanie pomocou počítačov a interaktívnych tabúľ,
  • možnosť navštevovať krúžky záujmovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov (počítačový, dejepisný, geografický, prírodovedný, športové krúžky, jazykové krúžky, matematické, hudobné a iné), navštevovať Športové stredisko šermu a zúčastňovať sa činnosti v rámci Detskej organizácie Fénix,
  • možnosť navštevovať školský klub detí v ranných hodinách v čase od 6.30 hod.
 • Venujte nám 2% dane

  Vážení rodičia a priatelia školy!

  Touto cestou by sme Vás chceli poprosiť o poukázanie 2% dane zo svojich príjmov nášmu Rodičovskému združeniu pri ZŠ študentskej. Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno–vzdelávacieho procesu v škole.

  Ak sa rozhodnete darovať nám 2% dane z Vašich príjmov, tlačivá nájdete na sekretariáte školy alebo si ich môžete stiahnuť zo stránky školy.

  Ďakujeme za pochopenie a podporu

  Tlačivá:

  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane FO

  Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Ulica študentská 1446/9, 069 01 Snina
  Ulica študentská 1446/9, 069 01 Snina
 • Základná škola: tel. 057/762 25 06, 0911/438 008, fax 057/758 40 21
  Školská jedáleň: 057/762 36 72, 0911/937 017

Fotogaléria