CHARAKTERISTIKA ŠKOLSKÉHO KLUBU DETÍ

Školský klub detí nie je iba pokračovaním školského vzdelávania. Pedagogická práca v našom ŠKD má svoje špecifiká - deťom zabezpečuje oddych a relaxáciu, ale i zaujímavé využitie voľného času. Svojou činnosťou sa snažíme rozvíjať u detí schopnosti dôležité pre život v spoločnosti a prostredníctvom aktivít výchovy mimo vyučovania ich vybaviť požadovanými vedomosťami, zručnosťami a postojmi. Deti sa tu učia žiť s ostatnými, spolupracovať a tolerovať individualitu ostatných. Našim cieľom je posilniť osobnosť každého jedinca k dosiahnutiu úspechu. Najväčšiu rolu tu hrá vhodná motivácia, radosť z činnosti, ctižiadosť, zvedavosť a povzbudzovanie. Dôležitú úlohu plníme i v prevencii sociálno-patologických javov. A nezabúdame ani na to, že dieťa, ktoré práve absolvovalo školské vyučovanie netúži potichu sedieť a „byť dobré“!

Náš školský klub detí je súčasťou plnoorganizovanej základnej školy. ŠKD navštevujú prevažne žiaci 1.- 4. ročníka. Vychovávateľky uskutočňujú s deťmi prípravu na výchovno-vzdelávací proces a relaxačno-oddychové a záujmové činnosti podľa potrieb a požiadaviek detí. Celkovo pracuje v ŠKD 5 výchovných oddelení.

V ŠKD je dostatočné materiálne vybavenie - hračky, spoločenské hry, športové potreby, TV, video, DVD prehrávač, CD prehrávače, počítače s pripojením na internet. Na športovú činnosť využívame telocvičňu, asfaltové ihrisko, ľahkoatletický štadión s futbalovým ihriskom a priľahlý park s množstvom zelene a drevín.

Súčasťou našej webovej stránky je aj fotogaléria. Pravidelne aktualizujeme informačnú nástenku pre rodičov a deti.

V ŠKD pracuje päť kvalifikovaných vychovávateliek.

ODDELENIA ŠKD:

1. oddelenie – p. Barteková Gabriela

2. oddelenie – Mgr. Nemčišinová Adriana

3. oddelenie – Mgr. Bandurová Renáta

4. oddelenie – p. Andrejčíková Marta

5. oddelenie – p. Čokynová Jana

POPLATKY:

Výška mesačného povinného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov

v ŠKD je 5,00 €.